Ana Sayfa
 Makaleler

Etkili özgeçmiş hazırlamak
Ne tür bir iş aradığınızı açıkça belirleyiniz. İş arama süreci bir takım görevlerin adım adım yerine getirilmesini gerektirir. Bunların başında iyi bir özgeçmiş yazmak ... devamı»
İş Ararken..
Kendinizi tanıyın , hedef sektörü tanıyın , bu sektördeki firmaları tanıyın ve araştırın. İş Arama Yöntemleri: Gazete / Dergi İlanları Firma web sitesi Firma çalışanları Arkadaş, akraba ve ... devamı»
Görüşme sırasında sizin sorabileceğiniz sorular
1. Pozisyonun tanımı / amacı Eğer net değilse pozisyonun tanımı, sorumlulukları ve organizasyonda neden böyle bir pozisyona ihtiyaç duyulduğu, şirkette böyle bir pozisyonun daha ... devamı»
İş Görüşmelerinde Sıkça Sorulan Sorular
1. Kendinizi kısaca nasıl tanımlarsınız? 2. Şirketimiz hakkında ne derece bilginiz var? 3. Bu pozisyona neden başvurdunuz? 4. Bu pozisyonda (veya başvurduğunuz ilanda) sizin ilginizi çeken ... devamı»
İş Görüşmeleri Çeşitleri
1. Telefon Görüşmeleri / Ön Görüşmeler İnsan kaynakları bölümleri, genelde maliyetleri düşürmek ve zaman kazanmak ve söz konusu pozisyon için daha çok sayıda adayla ... devamı»
İş görüşmesinde nasıl başarılı olabilirsiniz?
İş görüşmesi, bırakın iş hayatına yeni adım atacak yeni mezunları, deneyimli profesyonelleri bile heyecanlandıran, oldukça zorlu bir süreç. İş arayanlar veya iş değiştirmek ... devamı»
İş Görüşmeleri & Mülakatlar
İnsanın hayatında en önemli kararlarından biri belkide en önemlisi, nasıl bir işte ve nasıl bir şirkette iş hayatına başlayacağıdır. Çünkü, hayatımızın 20 – ... devamı»
Görüşme sırasında sizin sorabileceğiniz sorular

1. Pozisyonun tanımı / amacı

Eğer net değilse pozisyonun tanımı, sorumlulukları ve organizasyonda neden böyle bir pozisyona ihtiyaç duyulduğu, şirkette böyle bir pozisyonun daha önce olup olmadığı konusunda sorular sorabilirsiniz.

2. Pozisyonun organizasyondaki yeri

Pozisyonun organizasyondaki yerini belirlemeye yönelik sorulardır. “Bu pozisyonda çalışacak kişi kime (hangi pozisyona) bağlı olarak çalışacak, kendisine bağlı çalışacak kişi(ler) var mı?” gibi sorularla pozisyonun organizasyondaki konumunu anlamaya çalışabilirsiniz.

3. Şirketin vizyonu, stratejisi

Şirketin bu pozisyonla direkt bağlı bir vizyonu veya stratejisi var mı?

4. Başarı kriterleri

Bu pozisyonda çalışacak kişiden neleri, ne tür kaynaklarla ve ne kadar sürede başarması istenecektir? Bu kişinin başarısı ne gibi kriterlere göre ölçülecektir?

5. Pozisyonun sağlayabileceği imkanlar

Pozisyon için belirlenen ücret, yan ödenekler ve sosyal imkanlar hakkında bilgi almaya yönelik sorulardır.

6. Kariyer imkanı

Bu pozisyondaki kişinin başarılı olması durumunda zaman içinde yükselebileceği veya geçebileceği ne tür kariyer fırsatları bulunuyor? Bunlar için ne tür seçim ve başarı kriterleri bulunuyor? Bu tür bir değişiklik için öngörülen bir süre var mı?

7. Bir sonraki aşama

Görüşmeden sonra değerlendirme aşamasında süreç nasıl ilerleyecek, ne gibi aşamalar olabilir? Yeni bir görüşme olacak mı? Bu konularla ilgili tahminen ne kadar süre içinde bir bilgi aktarılabilir? Gibi görüşme sonrası aşamalar konusunda bilgi almaya yönelik sorulardır.
 

« Geri Dön Ana Sayfa »


Yeni Arama:

isvar.com her gün binlerce yeni ve güncel iş ilanının yayınlandığı ücretsiz bir iş ilanları ve kariyer sitesidir. Bu sitede eleman arayanlar ile iş arayanlar iş ilanı bırakmak sureti ile buluşmaktadır. Sitemizde her sektör için ayrı bir bölüm vardır. Bu bölümlere girerek iş ilanlarına bakabilirsiniz veya isterseniz sistemdeki bütün iş ilanları arasında arama yapabilirsiniz. Yaptığınız arama sonucunda en yeni iş ilanları en üstte olmak kaydı ile, arama çubuğuna girmiş olduğunuz kelimelerin içinde geçtiği iş ilanları sıralanacaktır. Sitemizin diğer ilan sitelerinden en büyük farkı ise sadece iş ilanlarına yer vermesidir. Sistemdeki en eski iş ilanı 1 ay önce bırakılmıştır. 1 aydan daha eski iş ilanları otomatik olarak silinmektedir. Bu sitedeki iş ilanları bilgi amaçlıdır ve bir iş ilanının bu sitede yayınlanıyor olması o iş ilanının halen geçerli olduğu anlamına gelmeyebilir.

Sık Kullanılanlara Ekle | Başlangıç Sayfam Yap | Ana Sayfa